Top 4 kosmetyki naturalne

Borykasz się z trądzikiem? A może twoja skóra jest przesuszona? Niezależnie od tego, jakie są potrzeby Twojej skóry, kosmetyki naturalne i świetnie się u Ciebie sprawdzą. Poznaj te hity naturalnej pielęgnacji i zrewolucjonizuj swoje codzienne rytuały!

Hydrolaty

Jeśli chcesz wprowadzić do swojej codziennej rutyny elementy pielęgnacji naturalnej, zdecydowanie warto zacząć od zainwestowania w dobre hydrolaty. Tego rodzaju produkty świetnie nawilżają skórę, przygotowują ją na kolejne kroki pielęgnacyjne i mogą pomóc nam odświeżyć się w ciągu dnia. Co więcej, mamy ich obecnie na rynku bardzo dużo, dzięki czemu każdy może wybrać hydrolat dopasowany do jego potrzeb.

Glinki

Jeśli nadal stosujesz zwykłe maseczki z drogerii, zdecydowanie powinnaś zainteresować się naturalnymi glinkami. To właśnie ich bardzo często używa się w produkcji maseczek, a korzystając z glinki w czystej formie, wzmocnimy jej działanie. Na rynku dostępne są glinki nawilżające, oczyszczająca, czy ujędrniające, więc z pewnością będziesz w stanie dobrać coś odpowiedniego do potrzeb Twojej skóry.

Serum

Serum to nic innego, jak Twoje ulubione składniki aktywne w skondensowanej formie. Taki produkt warto nałożyć jeszcze przed kremem. Wtedy znacznie lepiej wchłonie się on w skórę, a jego efekty będą znacznie lepsze. Warto postawić na naturalne serum, bo tylko wtedy wiemy dokładnie jakie składniki nakładamy na naszą skórę.

Henna

Jeśli farbujesz włosy, z pewnością wiesz jak szkodliwe są sztuczne farby. Mogą one wysuszać twoje włosy, a nawet prowadzić do ich wypadania. Jeśli chcesz mieć piękny kolor włosów przycinek bez narażania ich na to ryzyko, przetestuj naturalną hennę. Produkt ten nie tylko zafarbuje Twoje włosy, ale też je wzmocni. Pamiętaj jednak, że zaraz po hennowaniu Twoje włosy mogą być nieco suche. Należy wtedy nałożyć na nie swoją ulubioną maskę, lub odżywkę.

Naturalna pielęgnacja w Twojej kosmetyczce

Jeśli jeszcze nie przetestowałaś wspomnianych w tym artykule kosmetyków, nie czekaj dłużej. Te hity naturalnej pielęgnacji z pewnością Cię zaskoczą i nie będziesz już chciała wracać do swoich typowych, drogeryjnych kosmetyków.