Jakie pieluchy wielorazowe wybrać?

Kiedy dochodzi do zadania sobie pytania: pieluchy wielorazowe jakie wybrać, to niejeden rodzic nie wie od czego zacząć. Na rynku dostępnych jest wiele propozycji, a jeśli każda z nich jest zachwalana przez producentów, to ciężko wybrać najlepszą opcję spośród tych wszystkich dostępnych. Z pomocą śpieszą jednak recenzenci, którzy przetestowali niejedną taką pieluchę na swoich dzieciach. Warto korzystać z opinii innych, bardziej doświadczonych osób, wobec czego w tym artykule dowiesz się, co dobrze jest wiedzieć o wielorazowych otulaczach i czym się kierować wybierając jeden z nich.

Wygoda – dla dziecka i dla rodzica!

Zdecydowanym plusem korzystania z pieluch wielorazowych jest to, że nie trzeba ich gotować, prasować, czy robić te wszystkie rzeczy, które dawniej trzeba było robić z pieluchami tetrowymi. Nie trzeba wydawać pieniędzy na pieluchy jednorazowe, które nie tylko obcierają delikatną skórę dziecka, ale zapełniają kosz. Taka jednorazowa inwestycja to świetna alternatywa dla jednorazówek. Korzyścią jest zatem zaoszczędzenie pieniędzy, ale i zadbanie o zdrowie dziecka, które nie potrzebuje mieć kolejnych, niepotrzebnych otarć.

Czym się kierować wybierając wielorazowy otulacz?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonana jest wielorazowa pielucha. Otulacze typu PUL, dajmy na to, wymagają prania po większym zabrudzeniu, a jeśli chodzi o te All-in-one to przyda się ich większa ilość. Dlatego właśnie otulacze PUL są bezpieczne, a w ilości 6 sztuk na pewno sprawdzą się w boju. Wówczas możemy sprawdzić, czy taki rodzaj pieluch nam odpowiada. Wkłady również są wymagane, więc dobrze jest się zaopatrzyć w kilka sztuk.
Jeśli chodzi o preferencje związane z wyglądem, ilością zapięć itp. to będą one z pewnością się różnić. Co klient to inne wymagania estetyczne, jednakże warto mieć na uwadze, że najważniejsze jest bezpieczeństwo dziecka, a więc i to, aby materiał był elastyczny i dobrze dopasowany. Jest to ważne, bo waga dziecka będzie się zmieniać, a i momentami brzuszek (np. po karmieniu) może być większy, więc szkoda by było, aby dziecko czuło dyskomfort w związku z opinającym go materiałem.