Jakiej odzieży nie można poddać praniu chemicznemu?

Pranie na telefon to niezwykle wygodna usługa proponowana przez najlepsze pralnie chemiczne. Pozwala na oszczędność czasu i energii, bo wystarczy zamówić kuriera, który odbierze brudne pranie, aby bez wychodzenia z domu załatwić ubraniom pranie chemiczne. Kurier we wskazanym terminie i czasie odbiera pranie, przekazując je w ręce profesjonalnej obsługi pralni chemicznej.

Obsługa zapoznaje się ze stanem odzieży i poddaje ją praniu na sucho w warunkach odpowiednich do instrukcji producentów pozostawionych na każdej metce. Po dokładnym i bezpiecznym wyczyszczeniu odzieży (przy użyciu nowoczesnych maszyn i skutecznych środków chemicznych), pranie jest czyste, pachnące i bez uszczerbku na kolorze lub kształcie. Przechodzi wówczas do sekcji prasowania i zostaje przygotowane do ponownego użytkowania przez właściciela.

Dzięki usłudze pranie na telefon, tak przygotowana odzież trafia z powrotem w ręce właściciela, któremu dostarcza je kurier. Tak, że pranie zostaje przeprowadzone bez konieczności wychodzenia z domu przez właściciela i osobistego przekazywania ubrań do pralni chemicznej. Wystarczy telefon i chwila czasu na przyjęcie kuriera.

Są jednak rzeczy, których nie poleca się oddawać do pralni chemicznej. Działanie chemiczne może nie przysłużyć się odzieży wykonanej na przykład z kaszmiru. To tkanina, która zdecydowanie jest w stanie wytrzymać dłużej, jeśli będzie delikatnie prana ręcznie. Ale słowo “delikatne” jest tutaj kluczowe. Kaszmir jest niezwykle delikatny i zbyt mocne pocieranie może spowodować jego uszkodzenie lub zniszczenie.

Inne materiały, takie jak poliester czy nylon mają znacznie mocniejsze włókna syntetyczne. To sprawia, że z powodzeniem można prać je ręcznie lub używając zimnej wody w pralce. Do domowego czyszczenia nadają się również ubrania wykonane z lnu lub bawełny, pod warunkiem, że nie posiadają żadnych zdobień, plis czy podszewek. Podczas prania tych rzeczy należy jednak zawsze ściśle trzymać się wytycznych w metki. A jeśli nie jest się pewnym, lepiej oddać je w ręce profesjonalistów z pralni chemicznej i nie ryzykować utraty ulubionej części stroju.